Home » Místa konání

Místa konání

Místa konání

Všechna místa konání jsou v docházkové vzdálenosti. Například Právnická fakulta Univerzity Karlovy se nachází jen 750 metrů od Karolina. Není tedy třeba mít obavy z provozu ve městě a pohybu v něm.

 

Karlova Univerzita, Právnická fakulta

adresa: Náměstí Curieových 901/7, 116 40 Praha 1

Právnická fakulta Univerzity Karlovy byla ustanovena v roce 1348 jako jedna ze čtyř fakult nově založené Univerzity Karlovy. V současné době je s více než 4500 studenty největší akreditovanou právnickou fakultou v České republice. Mnoho absolventů Právnické fakulty zaujímá významné pozice v justičním systému, ve státní a místní samosprávě, na Ministerstvu zahraničních věcí, ve veřejné službě a také v soukromých advokátních praxích a soukromých podnicích.

Budova Právnické fakulty je monumentální dílo moderní architektury. Byla vybudována českým architektem Ladislavem Machoněm (1888-1973), representantem moderního klasicismu a funkcionalismu. Budova byla postavena mezi lety 1926 a 1929 podle projektu vytvořeného v roce 1914 Janem Kotěrou (1871-1923), architektem mezinárodního významu, který byl vedoucí postavou české moderní architektury. Interiér budovy je Machoňovo vlastní dílo.

 

Karlova Univerzita, Karolinum

adresa: Ovocný trh 5, 116 36  Praha 1

Karolinum je národní kulturní památkou, sídlem a symbolem Univerzity Karlovy. Od 14. století se zde nacházela nejstarší kolej Karlovy univerzity neboli Velká kolej (Collegium Carol), založené Karlem IV. pro dvanáct mistrů pražské univerzity. Srdcem Karolina je Velký sál (aula), obřadní shromažďovací místo akademické obce, kde se konají imatrikulační a promoční ceremoniály. Základní tvar budovy je určen půdorysem románsko-gotické části původního paláce, tvořeného přízemím domů ze 13. století. Původní zdivo těchto domů se v současné době nachází v podzemí Karolina.

 

Slavnostní večeře v restauraci Art Nouveau

adresa: náměstí Republiky 1090/5, 110 00 Praha 1

 

 

Francouzská restaurace Art Nouveau v Obecním domě (1912) je jedna z nejlepších restaurací v Praze. Tento rok byla podruhé oceněna prestižním průvodcem Gault & Millau. V tomto dech beroucím interiéru jsou mimořádně velká okna s jedinečným zpracováním ze začátku 20. let 20. století, originální nábytek, čalouněné sedačky a stříbrné vybavení. Dalším unikátem je působivý strop s geometrickými ornamenty a malbami známých českých sochařů a malířů, jako jsou František Kraumann a Alfons Mucha.

Večeře bude zahájena welcome drinkem. Poté bude následovat výjimečná gala večeře složená ze čtyřchodového menu a s neomezenou konzumací vyhlášených českých piv a vín. Účastníci si budou moci v této vzácné a luxusní atmosféře vybrat ze dvou hlavních jídel. K tomu bude hrát živá klavírní hudba.