Attila Kun (Maďarsko) : Beyond EWCs? – Global mechanisms of information-sharing and workers’ involvement within MNEs

Prof. Attila Kun

Attila Kun je docentem pracovního práva a vedoucím Katedry pracovního práva a sociálního zabezpečení na Univerzitě Károli Gáspára (KRE), Právnické fakultě, Maďarko (Budapešť). Rovněž je docentem na částečný úvazek na Národní univerzitě veřejné služby (NKE), Institutu lidských zdrojů. Je členem MTA (Maďarské akademie věd) – PTE výzkumné skupiny srovnávací a evropské politiky zaměstnanosti a pracovního práva. Je partnerem v advokátní kanceláři Ferencz, Fodor T., Kun & Partners, specializujícím se na pracovní právo, a registrovaným poradcem/mediátorem na poli hospodářských vztahů v Maďarsku.

Má právnický titul a certifikát z evropské politiky (2002, Univerzita v Segedíně); magisterský titul v evropském sociálním zabezpečení (2007, KU Lovaň, Belgie); Ph.D. (2008) a habilitoval (2015) v pracovním právu (Univerzita v Segedíně).

Je držitelem „Marco Biagi Prize“ 2001 (společně s Berylem ter Haarem z Nizozemí a Manuelem Antoniem Garcíou-Muňozem Alhambrou ze Španělska), kterou byl oceněn „Association of Labour Law Journals“.

Hostuje na mnohých zahraničních univerzitách (např. Univerzitě v Tokiu; Trevír: IAAEU; Halle-Wittenberg; Univerzitě v Amsterodamu; je součástí učitelských týmů v rámci mobility Erasmus v několika zemích) a členem několika (např. založených EU a jinými) mezinárodních výzkumných projektů. Je členem několika akademických sítí (např.: poradní komise Výzkumné sítě pracovního práva, LLRN; Maďarské asociace pracovního práva; Akademické sítě směrnic OECD pro mezinárodní závody; organizačního výboru „Hugo Sinzheimer Moot Court Competition“; je národním koordinátorem maďarské sekce mladých ISLSSL atd.).

21.9.2017